Najnowsze komentarze
 
2016-10-26 17:05
Roki123 do wpisu:
Wzór odowłania - zaniżony uszczerbek na zdrowiu
Witam mam podobną sytuację na skutek omdlenia jak się dalej potyczyła twoja sytuacja Ziomek?
 
2016-09-20 21:05
Ziomek do wpisu:
Wzór odowłania - zaniżony uszczerbek na zdrowiu
Ja mam inny problem. Jestem uczniem,ale doznałem poważnego urazu na skutek omdlenia, które[...]
 
2016-08-24 08:25
jarekg3 do wpisu:
Wzór odowłania - zaniżony uszczerbek na zdrowiu
Ten wzór to jak światełko w tunelu.człowiek czasami walcząc z urzędami, instytucjami itp.,nie[...]


O mnie


Kategorie Bloga


Moje linki



odszkodowania powypadkowe

odszkodowanie

2011-07-05 09:04
 Oceń wpis
   

 

 

Klienci jednego z największych banków w Europie domagają się wypłaty odszkodowania, za straty jakie ponieśli w wyniku ataku hakerów. Taką informację podały dzisiejsze wiadomości, widać już na wstępie że sprawa jest dosyć poważna gdyż sprawa dotyczy kilkuset tysięcy klientów, co ciekawe nie ponieśli oni strat finansowych lub zostały one z nakładem zrekompensowane.Bank nie powinien zwlekać i wypłacić odszkodowanie za włamanie na konto. Większość wniosków dotyczy kont biznesowych, czyli dość poważna grupa klientów, o których biją się już inne banki. Jak przyznaje jeden ze znanych ekonomistów, sytuacja ta potwierdza tezę, o niedoskonałości systemów informatycznych i zabezpieczeń, w największych placówkach finansowych w Europie oraz na świecie. Jest to pierwszy przypadek, gdzie klienci utracili na przeszło 12 godzin dostęp do swoich finansów, niektórzy nawet je utracili. Co najciekawsze, najprawdopodobniej za wspomnianym włamaniem internetowym stoi jedna ze znanych grup hakerskich ze środkowej Azji. Jednak ta informacja nie została jeszcze potwierdzona, i jest za wcześnie by cokolwiek komuś zarzucić.

 



2011-07-04 10:13
 Oceń wpis
   

 

Jeden z pacjentów warszawskiego szpitala, złożył ze swoim przedstawicielem zawiadomienie do prokuratury o popełnieniu przestępstwa. We wniosku zostały zawarte dowody na oskarżenia, według których personel szpitala przyczynił się do infekcji jaką ten pacjent musiał przejść. Chce on teraz odszkodowania, które jest dość wysokie jak na nasze warunki. Jak podaje jego rzecznik, nie ma tu mowy o kompromisie na niższą kwotę, gdyż jego klient w wyniku tej nieszczęśliwej pomyłki, stracił dość dużo czasu, przez których nie mógł pozamykać wielu interesów w swojej firmie. Co ciekawe, jest to kolejna już próba, jak przyznaje dyrektor szpitala, wyciągnięcia niewyobrażalnie dużej sumy, od szpitala jako placówki odpowiedzialnej za poczynania swoich pacjentów. Dyrektor pamięta tego pacjenta, nie przestrzegał on zasad odżywiania a także zakazu palenia papierosów a teraz walczy o odszkodowanie od szpitala, jest pewien że powikłania które się z czasem pojawiły to wina pacjenta a nie personelu, z którego to on pracy jest bardzo zadowolony, i nie widzi przeciwwskazań do karania kogokolwiek.



2011-07-01 09:43
 Oceń wpis
   

 

Czy dziecko może domagać się zadośćuczynienia za to iż zmuszone jest oglądać poszkodowanego rodzica w wypadku komunikacyjnym. Niestety polskie prawodawstwo nie daje taki możliwości ale pojawiają się opinie że taka sytuacja mogłaby mieć miejsce. Rzeczą oczywistą jest jest iż dziecko będzie cierpiało patrząc na krzywdę rodzica co niekiedy może wywołać nerwicę czy depresję. Warto nadmienić że w niektórych krajach istnieje możliwość otrzymania odszkodowania za tego typu cierpienie. Pamiętam też przypadek gdzie chłopakowi który doznał silnego stłuczenia ręki wykonano prześwietlenie i wykryto jakieś nieprawidłowości. Chłopakowi groziła nawet amputacja dłoni. Za jakiś czas okazało się że jakiś przedmiot znalazł się w tej maszynie co skutkowało wadliwymi zdjęciami. Aż ciężko sobie wyobrazić jak tragiczne skutki mogły być tej pomyłki i z pewnością żadne odszkodowanie nie zrekompensowałoby poniesionej krzywdy. Znam też przypadki gdzie lekarze postawili złą diagnozę dokładnie chodzi o poważną chorobę płuc w której pacjentowi rokowano rok życia. Pacjent z uwagi iż był w podeszłym wieku po 70 -siątce nie podjął już leczenia z uwagi na jego skutki uboczne. Po roku okazało się że ze zdrowiem nic się nie dzieje a diagnoza była błędna. Ta osoba długo zastanawiał się czy nie pozwać lekarza o odszkodowanie za to iż przez tak długi czas żył ze świadomością śmiertelnej choroby co powodowało u niego cierpienia psychiczne.