Najnowsze komentarze
 
2016-10-26 17:05
Roki123 do wpisu:
Wzór odowłania - zaniżony uszczerbek na zdrowiu
Witam mam podobną sytuację na skutek omdlenia jak się dalej potyczyła twoja sytuacja Ziomek?
 
2016-09-20 21:05
Ziomek do wpisu:
Wzór odowłania - zaniżony uszczerbek na zdrowiu
Ja mam inny problem. Jestem uczniem,ale doznałem poważnego urazu na skutek omdlenia, które[...]
 
2016-08-24 08:25
jarekg3 do wpisu:
Wzór odowłania - zaniżony uszczerbek na zdrowiu
Ten wzór to jak światełko w tunelu.człowiek czasami walcząc z urzędami, instytucjami itp.,nie[...]


O mnie


Kategorie Bloga


Moje linkiodszkodowania powypadkowe

odszkodowanie

2009-08-17 17:02
 Oceń wpis
   

 


- Gdyby nie działanie CBA, ani Piotr Ryba, ani Andrzej K. nie popełniliby żadnego przestępstwa - mówił przed sądem mec. Wojciech Wiza broniący Ryby. Prokurator chce dla tego oskarżonego 4 lat więzienia. Drugi adwokat Mariusz Paplaczyk apelował, by sąd nie brał pod uwagę "owoców z zatrutego drzewa", czyli dowodów, które - ich zdaniem - CBA wytworzyło bezprawnie.

http://wiadomosci.onet.pl/2026884,11,item.html

W polskim prawie nie obowiązuje zasada “owoców zatrutego drzewa”. Innymi słowy – dowód uzyskany niezgodnie z przepisami nadal jest dowodem i powinien być przez sąd oceniony. Są na to przykłady również w niedawnym orzecznictwie, które odnosi się do “owoców zatrutego drzewa”. Wyrok SA w Katowicach z dnia 27 maja 2004r., sygn. II Aka 160/04: “Koncepcja „owoców zatrutego drzewa”, na która sąd I instancji się powołał, znajdująca oparcie w tzw. formalnej teorii dowodów, nie została przyjęta w polskim procesie karnym, gdzie obowiązuje zasada swobodnej oceny dowodów. Ta właśnie zasada nakłada na sąd obowiązek dokonania oceny wszystkich dowodów zgodnie z dyrektywami zawartymi w art. 7 k.p.k. (…) Przeprowadzenie w sposób ewidentnie wadliwy czynności okazania oskarżonego z udziałem osób przybranych – znanych świadkom dokonującym rozpoznania, nie zwalniało sądu merytorycznego od obowiązku dokonania oceny wiarygodności tego dowodu i przydatności dla czynionych ustaleń faktycznych”.

źródło VaGla

Więc po co adwokat powołuję się na zasadę która nie obowiązuje?

 W USA w bagażniku jednego z samochodów znaleziono kilka kilogramów marihuany.Właściciela tego niecodziennego towaru uniewinniono ponieważ przeszukanie bagażnika było bezprawne. Dla Amerykanów ważniejsze było uszanowanie ich praw niż osądzenie posiadacza marihuany.

Tagi: adwokat


2009-08-17 16:29
 Oceń wpis
   

       

Rożne mogą być powody prowadzenia bloga. Może służyć jako internetowy pamiętnik może być , możesz opisać znajomym co się u Ciebie dzieje albo podzielić niewiedzą zawodową. Dzielimy je najczęściej na pamiętniki,instruktażowe,instruktażowe,informacyjne,przeglądowe,problemowe,porównawcze,analityczne. Założenia własnego bloga na dobrym cms-ie to kilka minut pracy. Stworzysz własne kategorie, przedstawisz zainteresowania , umieścisz linki do ulubionych stron , polecane też jest archiwum wpisów. No i nadszedł czas na publikację pierwszego posta. Pamiętaj żeby być oryginalny powielanie cudzych pomysłów jest nudne .Należy podawać też źródła z których się korzysta. Włącz komentarze ,czytelnicy je uwielbiają. Dodanie elementów graficznych z pewnością wpłynie pozytywnie na Twoje dzieło.
      Ciekawe narzędzie dało nam gogle a jest nim wyszukiwarka blogów. Bez trudu znajdziesz blogi o określonej tematyce. Używanie tej wyszukiwarki jest wręcz intuicyjne do złudzenia przypomina klasyczną wyszukiwarkę google. Żeby spopularyzować swojego bloga polecam serwisy blogów. takie jak:BlogFrog.pl, Technorati.com.