Najnowsze komentarze
 
2016-10-26 17:05
Roki123 do wpisu:
Wzór odowłania - zaniżony uszczerbek na zdrowiu
Witam mam podobną sytuację na skutek omdlenia jak się dalej potyczyła twoja sytuacja Ziomek?
 
2016-09-20 21:05
Ziomek do wpisu:
Wzór odowłania - zaniżony uszczerbek na zdrowiu
Ja mam inny problem. Jestem uczniem,ale doznałem poważnego urazu na skutek omdlenia, które[...]
 
2016-08-24 08:25
jarekg3 do wpisu:
Wzór odowłania - zaniżony uszczerbek na zdrowiu
Ten wzór to jak światełko w tunelu.człowiek czasami walcząc z urzędami, instytucjami itp.,nie[...]


O mnie


Kategorie Bloga


Moje linkiodszkodowania powypadkowe

odszkodowanie

2009-07-24 12:28
 Oceń wpis
   

  Od niedawna ZUS ma swój mikroblog na blipie zus.blip.pl.

 2009-07-23 18:30
 Oceń wpis
   

 

źródło: www.failblog.org2009-07-22 12:18
 Oceń wpis
   

źródło: http://www.masalatime.com/?p=740

kategoria: odszkodowania


2009-07-21 15:54
 Oceń wpis
   

źródło: http://www.masalatime.com/?p=451

Tagi: wynalazki, japonia


2009-07-16 17:48
 Oceń wpis
   

źródło: http://www.desicolours.com/page/72009-07-16 13:26
 Oceń wpis
   

źródło: http://www.desicolours.com/page/42009-07-15 17:21
 Oceń wpis
   


źródło: http://www.sacbee.com/static/weblogs/photos/2009/07/running-of-the-bulls.html2009-07-12 13:45
 Oceń wpis
   

źródło http://imgur.com/3Yonx.jpg


 2009-07-09 12:57
 Oceń wpis
   

źródło http://www.boston.com/bigpicture/2009/07/president_obamas_first_167_day.html2009-07-09 10:34
 Oceń wpis
   

  Wielka czwórka wytwarzała ponadto tak różne wyroby ,jak łomy, chrupki kukurydziane czy farbę do włosów, lecz wystarczyło chociażby zerknąć do rocznych raportów finansowych , aby się przekonać , że zyski pochodzą niemal wyłącznie z produkcji papierosów.

   Wystarczyło, że za którymś razem ława przysięgłych przyzna biednej wdowie milionowe odszkodowanie, a rozpęta się istne piekło. Nienasyceni prawnicy zaczną ganiać jak szaleni, błagając chorych palaczy oraz rodziny zmarłych o zgodę na wystąpienie w ich imieniu do sądu, skoro powstał sprzyjający klimat dla tego typu pozwów.

Według producentów palenie to sama przyjemność
Grafika ze strony www.xroads.virginia.edu/~ug00/3on1/tobaccoads/new.htm

   ….aż ośmiu przedstawicieli dużych kancelarii adwokackich z tego stanu, którzy postanowili wyłożyć z własnych kieszeni po milionie dolarów, by powołać silną koalicję wymierzoną przeciwko przemysłowi tytoniowemu. To właśnie oni wybrali powoda wdowę po zmarłym, niejakim Jacobie Woodzie , i starannie przygotowali arenę czyli wybrzeże Zatoki Meksykańskiej, ponieważ przepisy prawa cywilnego stanu Missisipi były dla nich najbardziej sprzyjające, a przysięgli z Bilowi słynęli ze swojej hojności. Niestety nie mieli wpływu na wybór sędziego lecz los nie mógł być dla nich łaskawszy. Mecenas Frederick Harbin sam reprezentował poszkodowanych w wielu sprawach o odszkodowania, dopóki zawał nie zmusił go do objęcia stanowiska sędziego.

   …poza tym mogli liczyć na pomoc różnych ugrupowań konsumenckich, gotowych sporządzać wszelkiego typu ekspertyzy po bardzo niskich kosztach

 Jak widać w lekarze nie mają nic przeciwko paleniu
  Grafika ze strony www.quitsmokingpainlesslynow.com

   A Rohr obrał bardzo prostą strategię. W Stanach zjednoczonych około sto milionów osób paliło papierosy i choć nie wszyscy z nich dostawali raka płuc, to jednak cierpiących było wystarczająco wielu, aby jemy starczyło zajęcia aż do późnej starości. Trzeba było tylko pierwszej wygranej sprawy , żeby potem spokojnie zbierać owoce takiego działania. Nie ulegało bowiem wątpliwości , że w razie stworzenia precedensu każdy, nawet najmarniejszy adwokacina znajdzie jakąś pogrążoną w smutku wdowę i nakłoni ją do wystąpienia o odszkodowanie za śmierć męża wywołaną rakiem płuc. A wówczas zespół Rohra mógłby wybierać dla siebie najbardziej obiecujące sprawy.

  Harbin pospiesznie sięgnął po jakiś zbiór przepisów. Był dobrze przygotowany do procesu, już miesiąc wcześniej przestał zajmować się wszelkimi innymi sprawami. Zamknął się w swoim gabinecie s spędzał długie godziny nad stosami wniosków oraz opiniami ekspertów, przypomniał sobie odpowiednie paragrafy kodeksu i zapoznał się z przebiegiem podobnych rozpraw.

  Dwukrotnie z naciskiem powtórzył słowo ,,wdowa”, prezentując kobietę potencjalnym przysięgłym.

  W rzeczywistości zamierzał po raz drugi wyjść za mąż ……zdołał w ostatniej chwili nakłonić ja do przesunięcia terminu ślubu, kiedy się tylko o tym dowiedział. Może pani żywić najgorętsze uczucia do te4go mężczyzny, tłumaczył, ale na razie proszę się z tym nie afiszować i zaczekać z małżeństwem do zakończenia procesu. Chodzi o wzbudzenie powszechnej sympatii dla poszkodowanej, wszyscy oczekują, że boleje pani po stracie męża.

 

Dzieci w reklamie papierosów

grafika ze strony www.quitsmokingpainlesslynow.com

  Czy możemy się wszyscy zgodzić, że papierosy stanowią potencjalne niebezpieczeństwo, jeśli się je pali w nadmiarze? – zapytał, spoglądając z dumą na chylące się w geście potakiwania głowy. Bo i któż śmiałby dyskutować z takimi argumentem?_ Doskonale! A skoro wszyscy o tym wiemy , to czy mamy prawo zakładać, że osoba paląca powinna być świadoma tego zagrożenia?

   Nawet jeśli weźmie pani pod rozwagę ogólnoludzkie prawo do wolnego, świadomego wyboru? -Papierosy są silnie uzależniające, panie Cable. Na pewno pan o tym wie ……

   -Tymczasem producenci podnoszą w nich zawartość nikotyny, aby nasilić uzależnienie, i wszelkimi sposobami reklamują swe wyroby, chcąc powiększyć zyski.

  Zgromadzeni przy swoich stołach niczym sępy wokół ofiar kraksy na autostradzie , prawnicy, bez wyjątku, wbijali spojrzenia w przysięgłych.

Jak zwykle uśmiech i piękne białe zęby
grafika ze strony www.xroads.virginia.edu/~ug00/3on1/tobaccoads/cig.htm

   Po pierwsze, strona powodowa przytoczyła opinie najlepszych w kraju naukowców oraz lekarzy onkologów. Dokładnie tak. Liczna grupa tych godnych podziwu ludzi przyjedzie do Bilowi specjalnie po to, aby w tej Sali rozmawiać z przysięgłymi i objaśnić na podstawie danych statystycznych oraz różnorodnych wykresów i schematów, że palenie papierosów rzeczywiście jest przyczyną raka płuc

.  …. Strona powodowa zaprezentuje opinie ludzi, którzy niegdyś pracowali w przemyśle tytoniowym. Krótko mówiąc, zamiarem pełnomocników powoda jest wykazanie, że dym tytoniowy, zawierający roślinne substancje rakotwórcze, pestycydy, cząstki radioaktywne oraz włókna o działaniu zbliżonym do azbestu, jest przyczyną raka płuc.

Grafika ze strony www.toxel.com

  Zresztą nie chodziło tylko o wynagrodzenie wdowie strat, zapewnienie jej godziwego poziomu życia i wyrównanie krzywd, jakich rodzina doznała wskutek straty ukochanego męża i ojca-odszkodowanie miało być również formą kary dla pozwanego. Wykładają miliony dolarów na obron, ponieważ boja się jak ognia precedensu. Wystarczy jeden głośny werdykt na korzyść powoda, a zostaną zasypani lawiną pozwów.

  A jeśli uwzględnimy zanieczyszczenie powietrza? Czy wdychanie pyłu kurzu znajdującego się w powietrzu nie wywołuje zmian w płucach. Doktor Fricke zmuszony był przyznać, że istnieje takie prawdopodobieństwo.

  Czy jest możliwe precyzyjne określenie, w jakim stopniu zmiany w płucach zmarłego zostały spowodowane paleniem? Obawiam się że nikt nie potrafi podać ścisłej wartości.

  Dym tytoniowy jest bardzo złożony, zawiera ponad cztery tysiące różnych związków chemicznych, w tym szesnaście znanych kancerogenów, czternaście silnych alkaloidów oraz dziesiątki substancji odznaczających się aktywnością biologiczną. W dymie tytoniowym występuje wiele różnych gazów zaabsorbowanych drobniuteńkich kropelkach cieczy, kiedy człowiek wdycha ów dym, około pięćdziesiąt procent tych substancji pozostaje w płucach, kropelki cieczy i cząsteczki stałe osadzają się na ściankach pęcherzyków płucnych.

każdy młody chłopak chciał być Marlboro-Menem
Grafika ze strony www.xroads.virginia.edu/~ug00/3on1/tobaccoads/polimage.htm

  Najpierw pokazał plansze z wydrukowaną listą substancji zawartych w dymie tytoniowym. Nawet nie próbował omawiać poszczególnych składników, ich nazwy brzmiały wystarczająco złowieszczo, a w takim zestawieniu robiły wrażenie wyjątkowo toksycznej mieszaniny.

  Nikotyna to straszliwa trucizna występująca w dymie tytoniowym. Każdy papieros zawiera od jednego do trzech miligramów, a u palaczy takich jak Jacob Wood, którzy wciągającym do płuc, aż do dziewięćdziesięciu procent tej substancji jest wchłaniane przez błony ślizowe. Doktor Bronsky pokazywał olbrzymie plansze, na których były przedstawione naturalnej wielkości, wymalowane jaskrawymi kolorami organy wewnętrzne człowieka, i szczegółowo objaśniał oddziaływanie nikotyny na poszczególne układy. Opisywał jak nikotyna powoduje zwężenie włoskowatych naczyń krwionośnych w kończynach, podnosi ciśnienie krwi, przyspiesza rytm pracy serca i obniża wydajność jego pracy. Przedstawiał niezwykle złożony i szkodliwy jej wpływ na drogi oddechowe. Tłumaczył że alkaloid może wywoływać nudności i wymioty, zwłaszcza u początkujących palaczy, gdyż w pierwszej chwili symuluje on wydzielanie soków trawiennych oraz ruchy jelit ale później znacznie je hamuje. Wyjaśniał pobudzający wpływ nikotyny na centralny układ nerwowy. Mówił metodycznie i rzeczowo, iż można było odnieść wrażenie że tylko jeden papieros zawiera śmiertelną dawkę tejże trucizny.

Święta też dobra okazja do reklamy
Grafika ze strony: www.oddee.com

  ….nadmieniał też, że zawartość nikotyny w papierosach można by bez trudu kontrolować w trakcie procesu ich wytwarzania. Gdyby – a na to słowo ekspert położył szczególny nacisk –sztucznie zwiększyć ilość nikotyny w tytoniu, rzecz jasna, palacze odpowiednio szybciej popadliby w uzależnienie. A im więcej byłoby uzależnionych, tym większe byłyby zyski producentów.

   Uważam że ludzie powinni mieć na tyle zdrowego rozsądku, żeby nie palić prze trzydzieści lat po trzy paczki dziennie. Bo i czego w takim wypadku można się spodziewać? Wyśmienitego zdrowia?

   ….. ryzyko wystąpienia raka płuc u osób, które palą po piętnaście papierosów dziennie przez dziesięć lat, jest dziesięciokrotnie większe niż u ludzi niepalących. Jeśli ktoś wypala dwie paczki dziennie, to ryzyko staje się dwudziestokrotnie większe. Kiedy zaś wziąć pod uwagę osoby wypalające po trzy paczki dziennie, to ryzyko staję się dwudziestokrotnie większe.

  Później zaś tylko patrzeć, jak runie lawina lawina pozwów przeciwko firmą przemysłu mleczarskiego, opartych na twierdzeniu, że cholesterol także zabija ludzi.

   Adwokaci natomiast powinni obstawać przy twierdzeniu, że jeśli nawet papierosy są niebezpieczne dla zdrowia, to każdy pali je na własne ryzyko. … to najbardziej śmiercionośny towar dostępny na rynku, żaden inny produkt nie powodował tak przerażającego żniwa….. Powodowały śmierć, kiedy stosowano je zgodnie z przeznaczeniem.

Palacze jako okazy zdrowia
Grafika ze strony www.pzrservices.typepad.com

 

  Wszak wynikało z nich, że kierownictwo firmy świadomie utrzymywało wysokie zawartości nikotyny w swoich wyrobach, by uzależnić od papierosów jak najwięcej klientów!

   …. Strategia obrony przynosiła rezultaty. Nie mogąc zatrzeć negatywnego wrażenia, jakie musiały wywrzeć zeznania świadka, Cable postanowił zamydlić przysięgłym oczy różnymi drobiazgami. Była to znana metoda ,,rozwadniania,, bulwersujących oświadczeń poprzez wywlekanie najmniej istotnych szczegółów.

   Nikotyna działa uzależniająco, a uzależnienie oznacza zyski producentów. Przetrwanie całego przemysłu jest uwarunkowane skutecznością działań, zmierzających do wpędzenia w nałóg jak największej liczby przedstawicieli każdego pokolenia. Nastolatki zwracają baczną uwagę na reklamy uzyskują bardzo szeroki wachlarz informacji. Producenci przeznaczają miliony dolarów na to, aby przedstawić papierosy jako element uspakajający, dodający uroku i całkowicie niegroźny. A ponieważ młodzież łatwiej wpada w uzależnienie, dłużej pozostaje pod wpływem nałogu. Zatem jest zrozumiałe, że reklamy papierosów są kierowane głownie do młodzieży.

   Punktem zwrotnym takie rozumowania jest uzależnienie, bo przecież człowiek uzależniony nie umie dokonywać świadomego wyboru. A trzeba pamiętać że młodzież znacznie łatwiej popada w nałóg niż dorośli.

  Czy istniały jakiekolwiek powody, aby czternastoletni chłopak z prowincji nie zapragnął zostać takim właśnie Marlboro-menem?

  Utracone dochody stanowiły jedynie punkt wyjściowy do dalszych roszczeń finansowych. Rohr zamierzał wycenić cierpienia i troski, straconą radość życia i przyjaźń, nie licząc już takich drobnostek, jak koszty leczenia oraz pogrzebu zmarłego.

  Sztucznie wyciskane łzy mogą źle wpłynąć na przysięgłych.

  …. Powołał trzech rzeczoznawców: Psychologa, który mógłby omówić sposoby oddziaływania reklam, eksperta z zakresu uzależnień oraz specjalistę z dziedziny stosowania podczas uprawy liści tytoniu rożnych insektycydów i pestycydów.

  Cytaty pochodzą z książki ,,Ława przysięgłych" John Grisham wyd Amber 2000

Tagi: odszkodowania, papierosy
1 | 2 |